We wtorek, 23 czerwca, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego odbyła się uroczysta gala „Najlepsi z najlepszych”, podsumowująca mijający rok szkolny.
To wyjątkowe wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Jest okazją do wyróżnienia uczniów, którzy dzięki swojej pasji, zaangażowaniu i ciężkiej pracy osiągali sukcesy sportowe – zarówno indywidualnie, jak i w drużynach reprezentujących swoje szkoły.
Podczas gali nie zabrakło gratulacji, wzruszeń i powodów do dumy. Wręczone nagrody były pięknym zwieńczeniem całorocznego wysiłku młodych sportowców oraz docenieniem ich determinacji w dążeniu do sportowych celów.
Osiągnięcia Drużynowe Szkół Podstawowych 2025/2026
Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach
Dziewczęta
Mistrzynie Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Podczas Mistrzostw Województwa W-M SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), które odbyły się 16 czerwca 2026 r. na obiekcie „Moje Boisko Orlik 2012” w Bartoszycach, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyła I miejsce.
Skład drużyny:
Gabriela Klimuk, Daria Adamkiewicz, Aleksandra Kozłowska, Lena Śliwińska, Maja Zamaria, Oliwia Tumowska, Michalina Pawlak, Zuzanna Mateusiak, Natalia Wrona.
Opiekunowie: Magdalena Lewandowska, Zbigniew Kuśnierz.
Wicemistrzynie Województwa W-M SZS
Podczas Mistrzostw Województwa W-M SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) rozegranych 16 czerwca 2026 r. w Bartoszycach drużyna SP nr 1 wywalczyła II miejsce.
Skład drużyny:
Laura Ludwiczak, Anna Wrona, Lena Jadzińska, Maja Jaśkiewicz, Malwina Kajda, Maja Nowokuńska, Wiktoria Okuniewska, Hanna Jóźwicka, Iga Józepajtis.
Opiekunowie: Magdalena Lewandowska, Zbigniew Kuśnierz.
II miejsce w Finale Wojewódzkim
Podczas finału Mistrzostw Województwa W-M SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) w Olsztynie, 27 kwietnia 2026 r., zawodniczki SP nr 1 zdobyły II miejsce.
Skład drużyny:
Gabriela Klimuk, Daria Adamkiewicz, Iga Józepajtis, Aleksandra Kozłowska, Anna Wrona, Lena Jadzińska, Lena Śliwińska, Laura Ludwiczak, Wiktoria Okuniewska, Maja Zamaria, Maja Jaśkiewicz, Malwina Kajda, Oliwia Tumowska.
Opiekunowie: Magdalena Lewandowska, Zbigniew Kuśnierz.
Brązowe Medalistki Województwa
Podczas Mistrzostw Województwa W-M SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt (Igrzyska Dzieci), rozegranych 15 czerwca 2026 r. w Gołdapi, reprezentacja szkoły zdobyła III miejsce.
Skład drużyny:
Natalia Wrona, Michalina Pawlak, Hanna Klimuk, Michalina Kuzia, Nikola Jakubiak, Kaja Bulejak, Zuzanna Harhaj, Amelia Klimaszewska, Oliwia Opałka, Julia Jasiak, Zuzanna Niedźwiedź, Zofia Gadomska, Hanna Jabłońska, Maria Deląg, Maria Mróz.
Opiekun: Magdalena Lewandowska.
Chłopcy
Mistrzowie Województwa W-M SZS
Reprezentacja chłopców SP nr 1 zdobyła I miejsce podczas Mistrzostw Województwa W-M SZS w Piłce Ręcznej Chłopców (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), które odbyły się 22 kwietnia 2026 r. w Bartoszycach.
Skład drużyny:
Maciej Fresonke, Jakub Gomoliński, Nikodem Kaliczyński, Alan Kania, Kacper Szerechan, Mikołaj Kuzia, Wiktor Rodak, Tomasz Rożkowicz, Szymon Dmitruk, Kacper Bieliński, Maciej Możejko, Filip Ulewicz.
Opiekun: Magdalena Lewandowska.
Złoto w Turnieju „Moje Boisko Orlik 2012”
Podczas wojewódzkiego finału w piłce ręcznej chłopców rozegranego 16 czerwca 2026 r. w Bartoszycach drużyna SP nr 1 ponownie sięgnęła po I miejsce.
Skład drużyny:
Jakub Gomoliński, Nikodem Kaliczyński, Alan Kania, Kacper Szerechan, Mikołaj Kuzia, Wiktor Rodak, Tomasz Rożkowicz, Szymon Dmitruk, Kacper Bieliński, Maciej Możejko, Filip Ulewicz.
Opiekun: Magdalena Lewandowska.
Wicemistrzowie Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym
Podczas Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Trójboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 29 maja 2026 r. w Dobrym Mieście, reprezentacja szkoły wywalczyła II miejsce.
Skład drużyny:
Olaf Józepajtis, Patryk Kozłowski, Brian Masiuk, Kuba Warchoła, Leo Łukaszewicz.
Opiekunowie: Magdalena Lewandowska, Zbigniew Kuśnierz.
Szkoła Podstawowa nr 7
Wicemistrzynie Województwa w Siatkówce Plażowej
Zawodniczki SP nr 7 zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.
Skład drużyny:
Zofia Mikulak, Wiktoria Staszewska, Kinga Germel.
Opiekun: Katarzyna Młyńska.
Wicemistrzowie Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych
Drużyna chłopców SP nr 7 wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Województwa W-M SZS w Drużynowych Biegach Przełajowych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).
Skład drużyny:
Miłosz Muzyka, Marcel Kruszczyński, Igor Sieklucki, Remigiusz Pycka, Marcin Pazik, Marcel Skoneczny, Kacper Koreńczuk.
Opiekunowie: Artur Kupis, Elżbieta Petrecka, Katarzyna Młyńska, Grażyna Baranowska.
Brązowe Medalistki Województwa w Piłce Siatkowej
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 7 zajęły III miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Moje Boisko Orlik” w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Skład drużyny:
Kinga Germel, Amelia Spała, Zofia Mikulak, Wiktoria Staszewska, Lena Sochań, Nadia Brzostek, Lena Magun.
Opiekun: Katarzyna Młyńska.
III miejsce w Siatkówce Plażowej Chłopców
Reprezentanci SP nr 7 zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Województwa W-M SZS w Siatkówce Plażowej Chłopców.
Skład drużyny:
Dorian Pieczonka, Patryk Kozera.
Opiekun: Artur Kupis.
III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Drużyna chłopców SP nr 7 wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Województwa W-M SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).
Skład drużyny:
Miłosz Muzyka, Marcel Kruszczyński, Igor Sieklucki, Remigiusz Pycka, Marcin Pazik, Marcel Skoneczny, Kacper Koreńczuk, Mikołaj Chudzik.
Opiekunowie: Artur Kupis, Elżbieta Petrecka, Katarzyna Młyńska, Grażyna Baranowska.
Najlepsi Sportowcy Szkół Podstawowych
Za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2025/2026 wyróżniono następujących uczniów:
- Szkoła Podstawowa nr 1 – Gabriela Klimuk
- Szkoła Podstawowa nr 3 – Aleksander Dąbkowski
- Szkoła Podstawowa nr 4 – Jakub Januszewicz
- Szkoła Podstawowa nr 7 – Remigiusz Pycka
- Szkoła Podstawowa nr 8 – Adam Luźny
Osiągnięcia Sportowe Indywidualne
Szkół Podstawowych 2025/2026
Szkoła Podstawowa nr 1
Olaf Józepajtis
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 zdobył II miejsce w biegu na 60 metrów podczas Mistrzostw Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 29 maja 2026 roku w Dobrym Mieście.
Opiekun: Magdalena Lewandowska.
Szkoła Podstawowa nr 3
Olaf Chruściel
Zdobył I miejsce w rzucie piłeczką palantową podczas Mistrzostw Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców.
Opiekun: Lidia Maruszeczko-Karpińska.
Bartosz Piotrowski
Podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie odniósł dwa znaczące sukcesy:
- II miejsce w wyścigu punktowym,
- III miejsce w wyścigu Scratch.
Opiekun: Sebastian Krawczyk.
Szkoła Podstawowa nr 7
Miłosz Muzyka
Zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej podczas Mistrzostw Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców, zdobywając I miejsce.
Opiekun: Artur Kupis.
Jan Lewandowski
Wywalczył II miejsce w klasyfikacji indywidualnej podczas Mistrzostw Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców.
Opiekun: Artur Kupis.
Szkoła Podstawowa nr 8
Adam Luźny
Adam Luźny był jednym z najbardziej utytułowanych młodych lekkoatletów roku szkolnego 2025/2026.
Jego osiągnięcia obejmują:
- I miejsce w sztafecie 4 × 100 m podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce,
- II miejsce indywidualnie w biegu na 1000 m podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce,
- III miejsce indywidualnie w biegu na 1000 m oraz III miejsce w sztafecie 4 × 100 m podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce w Węgorzewie (13 września 2025 r.),
- III miejsce w biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych w Pasłęku.
Opiekun: Kamil Figat.
Olga Sadowska
Uczennica klasy III zdobyła I miejsce w dwuboju lekkoatletycznym (rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m) podczas Finału Wojewódzkiego Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich.
Opiekun: Kamil Figat.
Nataniel Baran
Zdobył III miejsce w biegu na 1000 m podczas Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych w Pasłęku.
Opiekun: Kamil Figat.
Daria Kulpaka
Uczennica klasy III wywalczyła III miejsce w dwuboju lekkoatletycznym (rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m) podczas Finału Wojewódzkiego Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich.
Opiekun: Kamil Figat.





